Kurumsal

MESTEK Kalite Kontrol Ltd.Şti.
Q-DAS - Türkiye temsilcisi

MESTEK Kalite Kontrol Ltd. Şti. 2007 yılında bir istatiksel Proses Kontrol yazılım şirketi olan Q-DAS Şirketinin Türkiye temsilciliğini yapmak üzere kurulmuştur.

Daha sonra 2008 yılında müşterilerinin çeşitli ölçme cihazlarından online veri aktarmak için kullanması gereken arabirim cihazları ve bağlantı elemanları üretiminde uzman olan Steinwald ve IBR Şirketlerinin Türkiye temsilciliği portföyünü genişletmiştir. Yine 2008 yılında sızdırmazlık testi alanında haklı bir ine sahip olan sızdırmazlık uzmanı innomatec şirketi ile Türkiye temsilciliği konusunda anlaşıp, bu şirketin de temsilciliğini üstlenmiştir.

MESTEK Kalite Kontrol Şirketi uzman çalışanları ile kalite bilincinin gelişmesinde ve yaygınlaşmasında müşterilerine servis ve hizmet vermektedir.

Temsilciliğini yaptığımız Q-DAS Firması istatistik alanında uzmanlaşmış, qs-STAT programı ile istatiksel veri toplama ve değerlendirme alanında dünyada otomotiv sektöründe öncü konumuna gelmiştir. Bu nedenle otomotiv sektörünün öncü şirketleri Mart 2006 da aldıkları bir kararla bu programı standart program olarak kabul ettiler ve ölçme cihazı üreten tedarikçilerine bildirdiler.

Misyonumuz

Müşterilerimizin sürdürülebilir kalite ve proses takibi konusunda ihtiyaçlarını karşılamak, proses analizinde standart sağlamak, kalite verilerini genel normlara uygun şekilde belgelemek.

Vizyonumuz

Globalleşen dünyada şirketlerimizin üretim gücünü artırarak kaliteli ürünlerinin dünya pazarlarında aranılan ürünler olmasına katkıda bulunmak.